Ženy ve vedení mají lepší výsledky, ukazuje studie

Již v roce 2013 Richard Watson a Andrew Crosthwaite ukázali směr, jakým se bude vyvíjet práce. Ženy zde hrají klíčovou roli.

Studie „Budoucnost práce“, jejíž autory jsou Richard Watson a Andrew Crosthwaite ze společnosti Futures House Europe, poukazuje a zkoumá klíčové faktory, které přinášejí změny ve způsobu práce a manažerských zvyklostech. Studie byla zadána společností Esselte ke 100. výročí založení firmy.

Žena znamená business

Studie mimo jiné poukazuje na silný potenciál žen na vedoucích pozicích a přímý dopad na růst zisku v těchto společnostech.

Studie uvádí: „Obrovský ekonomický dopad vyšší zaměstnanosti žen, zejména na vedoucích pozicích. Odstranění propasti mezi zaměstnaností mužů a žen by zvýšilo HDP v USA o 9 %, v eurozóně o 13 % a v Japonsku o 16 % (Goldman Sachs). Mezi 500 největšími firmami dle časopisu Fortune mají společnosti se třemi nebo více ženami ve vedení o 46 % větší návratnost investic než firmy, které ve vedení nemají žádnou ženu.“

Práce kdekoli? Ano

„Zjistili jsme, že v důsledku používání internetu a nových technologií, obrovského nárůstu mobilní práce, práce z domova a částečných úvazků a dnešní kultury ‚vždy na příjmu‘ většina lidí tráví více času prací než spánkem. Do roku 2015 bude mobilních 40 % všech pracujících. Je to proto, že práce už není tam, kde je kancelář, ale pro mobilní pracovníky je práce tam, kde se právě nacházejí – v autě, doma, v kavárně, na letišti, u zákazníka nebo dokonce na dovolené. Jde jen o jednu z oblastí, která bude mít podle naší zprávy velký vliv na to, jak pracujeme,“ vysvětluje Richard Watson.

Zdroj: studie Budoucnost práce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *