Jaké jsou příčiny nezaměstnanosti žen pečujících o dítě?

Hlavním příčinou vysoké nezaměstnanosti žen pečujících o dítě, a tím také sníženého postavení na trhu práce jsou vysoké požadavky ze strany zaměstnavatelů a komplikace způsobené péčí o dítě.

Potřeba postarat se o dítě/osobu mladší 15 let, nedostatečný prostor pro hledání pracovních příležitostí a nemožnost přizpůsobení se fixní pracovní době ve vztahu k potřebnému rytmu dítěte jsou nejčastějšími příčinami. Dle statistických údajů z ÚP se celorepublikově problém týká především žen (90 %).

Příčiny:

  • diskriminace ze strany zaměstnavatelů, obava z časté pracovní nepřítomnosti a nedostatečného pracovního nasazení
  • potřeba flexibilní pracovní doby a ideálně práce z domova, resp. přizpůsobení se potřebám dítěte
  • dlouhé odloučení od praxe

Je smutné, že dnešní společnost je jednostranně zaměřena na vysoce výkonné pracovníky a zcela zapomíná na primární poslání života: postarat se o své děti. Tlak ze strany zaměstnavatelů na vysoký výkon zaměstnanců a vysoké požadavky během výběrových řízení automaticky řadí ženy pečující o dítě do role outsiderů.

Dříve úspěšní pracovníci se po mateřské/rodičovské dovolené nemají kam vrátit, pro zaměstnavatele nejsou perspektivní. Dlouhé odloučení od praxe a potřeba přizpůsobit se potřebám dítěte se mění v začarovaný kruh, jehož výsledkem jsou osoby dlouhodobě nezaměstnané s nízkým sebevědomím a zcela odtržené od praxe, tedy s prakticky nulovou možností úspěchu na trhu práce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *